| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,azi la scoala un copil din greseala mi-a aruncat cu un bat mare in arcada ochiului,a curs sange mi-a oprit hemoragia,m-a cusut la spital,dar am ochiul stang(cel la care m-am lovit) mai mic, este mai mic ca inainte, idei de ce? E umflat? Sau ramane asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Atunci sigur isi revine happy
Nu iti face griji. Este normal ca astazi sa fie asa pentru ca te-ai lovit si a mai fost si cusut. O sa iti treaca si o sa fie ca nou.

Bine ca nu ai patit ceva mai rau. Data viitoare aveti mai multa grija.
Si inca odata, totul este bine ^_^

O seara faina sa ai!

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu rămâne așa, își va reveni.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E ceva temporar. Se va reface! Deocamdată, e umflată zona. Ai suferit o leziune, e ceva normal. Și boxerii au primit atâtea lovituri in ochi sau in arcadă, ai văzut tu pe vreunul să rămână așa, cu ochiul "micșorat"?
Va fi bine! Ai luat decizia cea mai bună de a merge la medic. Acum, ai răbdare.

| zilog a răspuns:

Poate rămâi așa
tu nu ai părinți căre să își dea viața pentru tine indiferent de consecințe să se ducă
dinte pentru dinte!?

| Sophieka a răspuns:

Buna

Si ce facea copilul cu acel bat, si cum a reusit sa dea in tine? Eu nu l-as mai lasa in scoala...As cere exmatricularea lui.

| ancaval a răspuns:

Medicul ce a zis?
Noi nici măcar nu te cunoaștem, nu am văzut ochiul, nu știm nimic despre tine. Chiar crezi că putem să răspundem la întrebarea ta?

| Ella1121 a răspuns (pentru ancaval):

Pe platforma ca altfel nu stiu cum sa ii zic, mai sunt si doctori /specialiști, etc. Poate se refera sa ii zica cineva care știe cat de cat despre ce vorbește

| Alex780 a răspuns (pentru ancaval):

Medicul a zis ca isi revine dar nu cred

| ancaval a răspuns (pentru Alex780):

Si ne crezi pe noi?

| Alex780 a răspuns (pentru ancaval):

Voiam sa aud niste pareri doar

| ancaval a răspuns (pentru Ella1121):

Orice medic/specialist normal la creier trebuie să te vadă prima dată și apoi să îți răspundă la întrebare/întrebări.

| ancaval a răspuns (pentru Alex780):

Nu te-ar ajuta, crede-mă.

| floresdemayo a răspuns (pentru Alex780):

"Medicul a zis ca isi revine, dar nu cred"

Ar fi cazul să-l crezi! E medic, a tratat sute de pacienți, poate chiar mii. Dacă ți-a zis că se va reface, atunci așa va fi. Dar va dura ceva timp...

| DoarBogdan a răspuns (pentru Alex780):

Atunci sigur isi revine happy
Nu iti face griji. Este normal ca astazi sa fie asa pentru ca te-ai lovit si a mai fost si cusut. O sa iti treaca si o sa fie ca nou.

Bine ca nu ai patit ceva mai rau. Data viitoare aveti mai multa grija.
Si inca odata, totul este bine ^_^

O seara faina sa ai!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cam greu sa te ajutam daca nu ne arati macar o poza cu ochiul... dar probabil ti se pare ca s-a micsorat fiindca e umflat. Ochiul nu se poate micsora.