| Necunoscutu92 a întrebat:

Salut, azi m-am jucat baschet si am primit un cap in nas. A curs mult sânge dar ma doare capul si sunt ametit, cineva a spus ca ar putea fi traumatism cranio-cerebral, voi ce credeți?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DOOOPX a răspuns:

Nu are cu sa fie traumatism carnio-cerebra de la lovitura, odihneste-te, daca problema persista mai mult de 2-3 zile consulta un medic.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Traumatism cranio (fără cerebral) pentru că nasul e situat pe cap. Mai corect ar fi traumatism nazal.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Traumatism cranio-cerebral si tu ai fost lovit la nas superb happy poate la nas sa fi patit ceva acel traumatism este la cap.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consulta un medic, nu sta asa. poate ai ceva la nas