| Zambaretu1 a întrebat:

Bai nene numai scap de o tuse, am luat Theraflu, am luat tussin forte, degeaba. Ce remedii stiti si voi acasa, sa numai tusesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Eu am rezolvat tusea persistenta, fara febra, luand antibioticul recomandat de medic.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Mai bine ai cerceta un pic cauza tusei tale facand un mic control de rutina.
Siropul din ridiche neagra este benefic, dar mai benefic ar fi un control.
O seara bunahappy

| sweetgirl68 a răspuns:

Fa-ti ceai de ceapa si bea-l neindulcit daca poti.stiu ca are un gust oribil si miros asemenea dar nu-ti trebuie foarte mult. face minuni

| AlexandraAlex2001 a răspuns:

Eu folosesc cand am o tuse oribila ceaiul,, Favitusin" si mai pun si cimbru, iar dupa 2-3 cani ma simt mai bine! Se gaseste la plafar.