| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cam cate calorii credeți ca se ard făcând acest antrenament o data pe zi?
https://youtu.be/fLrKgwICkWA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Acel antrenament nu este ok, nu are nicio baza stiintifica si medicala, mai mult ca sigur vei ajunge in spital.
Nu va mai luati dupa asa zisii cunoscatori, toti sunt mincinosi.
Cand m-am apucat de sala am vazut prima data pe cutiile acelea de proteina, creatina cateun campion mondial la culturism, ce dadea de inteles acel mesaj ...cu acele proteine te vei face precum aceia!? Nu spunea nicaieri ca aceia au ajuns asa injectandu-se cu steroizi si apoi prin munca si vointa.
Asa ca daca unul apare acum intr-un video si zice ca el in 2 saptamani a sclabit 10 kg, sa nu-l crezi! Nu ca nu este realizabil ci sa nu-l crezi ca a facut-o intr-un mod SANATOS!
Am mai povestit despre recordul meu de slabit in 5 zile in urma unei operatii neputand manca am slabit 6 kg, bai esti nebun? DA 6 kg in 5 zile, ce crezi in urmatoarele 20 de zile am pus inapoi si inca ceva in plus. Si in ziua de azi ma lupt cu kg din cauza acelei slabiri bruste care cumva a dat metabolismul peste cap!

| anonim_4396 explică (pentru Simpatic):

Ok, oricum nu credeam nici eu ca poți slabi neapărat atât în 2 săptămâni dar întrebarea mea era cam care calorii arzi cu acel antrenament. Oricum eu merg la sala și fac exerciții pentru masa musculara și dieta pentru slăbit dar ma gândeam sa fac și antrenamentul acela.

| Foame a răspuns:

Nu destule pentru 1kg pe zi.1.Acel titlu este absolut aberant doar daca iti tai un picior la final poti sa scapi de atat, efectiv nu este nimic de zis despre acel video.Gandestete ca sa slăbești sănătos sa zic asa trebuie sa "tai" 500 calorii pe zi din totalul tau de care ai nevoie zilnic.Asta inseamna ca daca "tai" 500 pe zi intr-o saptamana ai 3500=0. 45kg de grasime sau si 1000pe zi na depinde de mai multi factori.Si indiferent de ce antrenament ai face nu poti să "bați" o alimentatie "proastă".