| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Când se pune un aparat dentar este nevoie de fiecare data de o radiografie? Adica se poate pune dacă am o radiografie pe telefon de acum 2 luni? Si apropo de aparatul dentar eu am o mușcătura corecta și toți dinții sunt drepți. În afara de cei 2 incisivi de sus care au suferit o lovitură cand aveam 4 ani si de atunci s-au rotit puțin și s-au dus peste cei lateral și s-au înghesuit toți. Întrebarea este pot rezolva acest caz doar cu niște fatete fara sa pun aparat dentar daca eu am o mușcătura corecta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Nouvel a răspuns:

Tie nu ti s-au schimbat dintii de lapte?

| AndreySebY123 explică (pentru Nouvel):

Ba da! Dar am spus ca m-am lovit la 4 ani si de atunci și cei definitivi au suferit. Adica nu sunt drepți.