| anonim_4396 a întrebat:

Care ar fi greutatea ideala la inaltimea de 169 cm? Eu am 57.5 kg Cam cat ar trebui sa slabesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E buna cea la care esti acum.Vezi aici:http://www.doctor.info.ro/calculator_imc.html

| AlexDFY a răspuns:

Greutatea maxima ar fi 59kg, iar ideala ar fi 54, variaza intre 54-59, daca nu ai burta e foarte ok

| IonutCG90 a răspuns:

Bună. Stai foarte bine nu te lua după Alex. Greutatea ideală este între 45 și 75.

| edy423 a răspuns:

Eu am 165 cm si am 60 kg deci ar trebui cam 5 kg

| diecesca a răspuns:

Greutatea ideală este înălțimea minus 10 adică 169-10=159 adică 59 Kg. Sper ca te-am ajutat.

| IonutCG90 a răspuns (pentru diecesca):

Greutatea nu se calculează așahappy. Există indice de masă corproală... practic se calculeaza inaltimea si greutatea în raport cu vârsta și sexul happy.