| Începătorul988 a întrebat:

Care sunt riscurile la o operație pe coloană?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de problema, medicul care opereaza, dotarea spitalului etc. etc.
Cel mai bine e sa verifici lucrarile de referinta inainte sa iei o hotarare.

| Începătorul988 explică (pentru Bula):

Bagdasar-Arseni e un spital bun?

| Bula a răspuns (pentru Începătorul988):

Nu spitalul face operatia, ci medicul.

| marcela290 a răspuns:

Unul dintre riscuri este paralizia prin atingerea unui nerv in timpul operației. Nu te uita dupa spitale, uită-te dupa medic bun

| Începătorul988 explică (pentru marcela290):

Nu stiu medicii... dl. Lipan este ok?

| NicoleEazi a răspuns:

Paralizie de diferite grade
Infectie care poate duce spre deces
Acestea ar fi cele mai grave care depinde de competenta personalului medical si aparatura.

| CalinAlexandru01 a răspuns:

Riscul cel mai mare este să nu îți atingă vreun nerv și să rămâi paralizat pe viață