| SOLDADO a întrebat:

Salut, cat costa sa iti pui toata dantura?

MULTUMESC

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| KTAleen a răspuns:

1. daca vrei sa imbraci dintii pentru ca sunt cariati:
- tratamentul endodontic
- RCR(daca e nevoie)
- partea protetica
= macar 150 de euro (/ dinte)

2. la implant:
- cateva sute de euro "surubul" plus manopera
- cateva sute tot de euro osul(doar daca e nevoie)
- sinus lift + membrana (doar daca e nevoie) spre 1000 si ceva de euro
-capa si bont transfer si protetic+ partea de protetica inca cateva sute de euro...

3. daca doar vrei sa-i "plombezi", atunci e doar cateva sute de lei per dinte daca e mai maricica si afecteaza si nervul, sau mai apoape de suma de 100 lei daca e micuta caria.
Toate preturile depind de oras/ clinica/ materiale folosite/ cat de rau e afectat dintele de carie/ cat de complexa e interventia

5 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Minim 200 lei dintele. Minim 200 lei stiftul. Calculeaza, functie de cati dinti ai de pus, plus tratamentul de la caz la caz.Trebuie sa te duci la medic si el hotaraste. Iti faci si o radiografie dentara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Depinde de fiecare cabinet în parte, la câteva milioane în sus.
Te pup!

| karsivan a răspuns:

100euro bucata de portelan x 32 sau cati mai ai in gura =3200 numai dintii plus manoperele doctorului in functie de cabinet si de ce probleme ai in gura.

| atleticu97 a răspuns:

Peste 4000 lei mai bine iti pui protezawinking

| Iubitika13 a răspuns:

30 de milioane!