| NonZarek a întrebat:

Salut, ce medicament pot sa iau dacă exista pentru a opri sunetele care tot se aud la mine la stomac și intestine.

De mai bine de o luna merg greu la wc și când merg nu fac prea normal, dar ce e foarte deranjant e faptul ca de la intestine, și din când în când de la stomac, se aude ca un chiorait dar se aude puternic și alte sunete, nu știu ce sa fac ca sunt f deranjante și la școală se aud și îmi este rușine.

Ce medicament sa iau dacă exista pentru a opri din a scoate sunete?
Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Trebuie să discuți cu părinții tăi și să mergi la un medic de interne. Da, există medicamente, dar problema este că ai sub 18 ani, iar tratamentul este special pentru pentru minori. Medicamentele pentru adulți sunt prea tari pentru un minor, putând provoca, în cel mai rău caz, decesul minorului.
La doctor!

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie mers la medic. Nimeni normal la cap nu-ti poate da sfaturi fara consultatie. Daca aveai un diagnostic pus era alta problema.

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi al medic, ca ce ti se intampla nu-i nromal si nici sanatos.
Medicamente dupa ureche nu-ti da nimeni si nici nu te ajuta asta.