| FocusMood a întrebat:

Ce medicamente anti stres, anxietate, agitatie pot lua, ceva calmante, nu stiu... Am 18 ani, pot cumpara de la farmacie fara prescriptie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Passiflora. E pe baza de plante, nu da dependenta si se poate lua fara prescriptie.

| هوراس a răspuns:

Poți cumpăra, mai bine mergi la farmacie și întrebi de medicamentele respective

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Preferabil sa iti de-a prescriptie medicul dupa consult.Anxietatea e una me provovata de stres care e alta. pentru anxietate, potilua ditonocalm atunci cand simti nevoiea.cand simti ca vine acea frica, iei una si dupa ora isi face efectul. Dar repet, mai bine sa te consulte medicul.

| PeFuga a răspuns:

Fara reteta si pe baza de plante este Sedatif PC. Nu provoaca dependenta, are efectul pe care ti-l doresti tu, chiar poate regla si somnul daca ai probleme de genul asta. Se pot lua pana la 6 pe zi, dar mai bine in privinta asta intrebi farmacistul. Ah si nu se ia cu apa, ci se tine pe limba pana se dizolva, pastiluta avand un gust dulce.