| anonim_4396 a întrebat:

Pot achizitiona produse anti-anxietate fara prescriptie medicala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gabriel124 a răspuns:

Bună plecam de la munca și am văzut anunțul tău.
Am întrebat la 2 farmacii dacă dau produse anti - anxietate fără prescripție medicala răspunsul a fost ca nu.
Dar mi sa mai spus ca ar exista  medicamente anti-anxietate din plante dar sunt mai zlabe.

| Gabriel124 a răspuns (pentru Gabriel124):

Relora.
Anxietin.
Cel mai bun mi s-a spus a fi Relora.

| Gabriel124 a răspuns (pentru Gabriel124):

Și sunt cu totul de acord cu ce a spus 1DeadMemories mai bine te-ai duce la un doctor te rog frumos

| anonim_4396 explică (pentru Gabriel124):

Ai fost la doua farmacii pentru mine? N-am vrut sa te pun pe drumuri.Multumesc mult!

13 răspunsuri:
| PhaseMorphXR a răspuns:

Cel mai puternic anxiolitic pe care ai vreo sansa sa-l iei fara prescriptie medicala este Extraveral. Alte chestii bune din punctul asta de vedere sunt: Tinctura de Valeriana si un produs de la Alevia pe nume 5-HTP (contine si valeriana si passiflora si 5-HTP - toate anxiolitice) - acestea la liber.
In caz de anxietate severa spre foarte severa, exista Xanax, Bromazepam, Clonazepam (Rivotril) pentru tratament de scurta durata/eliberare temporara de simptome, sunt cu prescriptie, insa daca exista justificari poti obtine de la medic asa ceva.

| anonim_4396 explică (pentru PhaseMorphXR):

Multumesc!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Medicamente NU poţi obţine fără o Reţetă/prescripţie medicală!
Poţi cumpăra doar produse naturiste pe bază de plante happy

Toate cele bune.

| minrest a răspuns:

Anxietatea e o problema psihica, nu fizica, si ce conteaza e ca e psihogena (afara de cazuri particulare cand e pasagera). Sigur, sunt si medicamente, dar cine te poate opri sa hranesti aceste temeri cu tot cu medicamente, cum o faci acum fara?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu nu am incredere in astea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu zic sa nu iei. Medicamente si prostii. Te ajuta intr-o parte si fac rau in alta. Lasa prostiile astea.

| 1DeadMemories a răspuns:

Normal ar fi sa-ti recomande un medic ceva, in functie de starile tale.

Cele pe baza de plante se dau si fara reteta.

| miuuuuxd a răspuns:

Da.

| anonim_4396 explică (pentru miuuuuxd):

Doar distonocalm si alte din astea mai slabe, care te calmeaza pe moment dar adevaratele medicamente care trateaza anxietatea nu se dau la liber.Pentru ca doar doctorul stie ce a cauzat anxietatea si pentru fiecare cauza, medicamentul potrivit.Seroqwel de exemplu de 100 de mg se dau in cazul de anxietate grava.luat dupa ureche te omoara 100%.Nu e de gluma.Nu se dau la liber. Sunt unele medicamente care se dau cu prescriptie medicala si sunt gratuite dar nicidecum fara prescriptie.

| Gabriel124 a răspuns:

Chiar nu mai pus pe drumuri.
A fost plăcerea mea sa te ajut.
Și când e vorba de sănătate îmi place ca informațiile sa fie din surse sigure.
Chiar nu merit steluta după Cum am spus a fost plăcerea mea sa te ajut.
Te rog ai grija de tine și du-te la un specialist.