| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce trebuie sa fac sa ma mai inalt cativa cm? macar 5-6..., ce fel de mancare trebuie sa mananc pentru crestere? si ce vitamine trebuie sa iau? daca fac exercitii voi creste mai repede? am 13 ani si 1 65-167 cam asa si as vrea sa cresc cativa cm... ce vitamine trebuie sa iau, sa mananc si ce exercitii trebuie sa fac? va rog dati-mi niste idei

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

La 13 ani inca mai poti creste deci un pic de bachet, innot, calciu etc. Daca insa printii sunt minioni nu stiu ce sanse ai.

| Alex_7297 a răspuns:

Fă un sport. Oricum ai destul timp să creşti la 13 ani...

| adellina a răspuns:

Pffflaughing. eu am aproape 17 ani si am vreo 1, 65big grin

nu esti deloc mica de inaltimehappy

ai doar 13 ani.ai timp sa te inaltihappy

| dadaaaaa a răspuns:

Voley, innot sau baschet, asta mi-a recomandat mie un doctor care este un prieten de familie. Aceeasi chestie patesc si eu, dar nu am inceput inca sa practic nici un sport, probabil din ianuarie incep Voley.

| adelina_7242 a răspuns:

Eu zic ca o sa mai ai foarte mult timp sa cresti dar poti sa faci si un sportdaca vrei.

| bIjuUu a răspuns:

Pai ar trebui sa practici un sport cum ar fi handball ai o alimentatie cat mai bogata in vitaminehappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am sa ma apuc de baskethappy poate ma va ajuta putin, apropo sunt baiat nu fatatongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceorba fructe multe

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ar fi o idee sa stai agatata de o bara cam 1 minut pe zi si in maxin 2 saptamani esti cu 3-4 cm mai mare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am 13 ani ap `4 si 1. 47 nujtiw ce sa mai fac nu am facut nici un sport dar as vrea sa incerc si calciu ce fel? vitamina c e buna? va rog ajutati-ma

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am 13 ani si am 1, 45m

| (̅_̅_̅(̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅_̅̅()ڪے a răspuns:

Eu joc bascket si am 12 ani si am atat ca tine la inalime joc de 2 ani eu cred ca bascket voley sau chiar sa innoti... si mai ai timp destul pana la 18 ani ca dara noi fetele inca sunt in dezvoltare!

| Strify a răspuns:

Tu vrei sa cresc eu vreau sa nu mai cresc trebuie sa fac 15 ani si am 1, 75 mi se pare cam mult

| dragos...100% a răspuns:

Mai in primul rand nu exista exericiti de crestere sau mancaruri totul vine de la sinebig grin

| cristina1996 a răspuns:

Pana la 18 ani ai timp sa te mai inaltiwinking