| Cristinellu4 a întrebat:

cine stie, in cit timp poti sa iti pierzi auzul... daca asculti muzica tare la casti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna:)
http://www.farmaciata.ro/......te-solutii
O zi buna:)

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU s-au făcut studii de acest gen ( sau nu ştiu eu, probabil )!

Oricum, vrei să "încerci" tu? laughing

Dacă asculţi muzică la căşti ( chiar dacă NU prea este recomandat, dar e "la modă" ), NU se ascultă la volum mare!

În caz contrar, în câţiva ani îţi scade nivelul auditiv!

Toate cele bune.

| pietrean a răspuns:

Depinde de cat de des asculti si de cat de tare! Dar de surzit poti surzi oricand, daca iti este afectat timpanul.Ce este mai rau, ca poti sa ai probleme cu ACUFENELE.Acele zgomote, sueraturi, tiuituri, care pot aparea la una sau ambele urechi.Atunci sa vezi, ce viata de chin poti sa ai:nu poti dormi noaptea, ziua te pot impiedica sa fii atenta la tot ce faci, stresul provocat de faptul ca nu poti scapa de zgomotele din urechi, lumea care te poate categorisi ca "nebuna"...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In scurt timp.
Nu este recomandat ascultatul in casti.
Te pup!