| anonim_4396 a întrebat:

Voi cat de tare ascultati muzica in casti? Eu la laptop ascult la 60 si fratele meu zice ca sunt nebuna, ca lui la 12 i se pare prea tare si de obicei asculta pe 6... La cat e normal sa asculti ca sa nu-ti strici auzul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Poti sa asculti la cat vrei numai sa nu fie pe o durata prea mare de timp ca sa nu strici auzul. Si nu esti nebuna, dar depinde si de fiecare persoana. Unora le place muzica mai tare, alotra mai icnet, depinde si de starea din acel moment.

| CinevaNou a răspuns:

Depinde de toate volumelelaughing daca din winamp/aimp setez 1% si la casti pun juma, la windows pot sa setez si 100%

| Madesz a răspuns:

NebunĂ?!? Ești o EA? Lol.

| anonim_4396 explică (pentru Madesz):

De ce ai crede ca sunt un el? laughing

| Madesz a răspuns:

Nu stiu laughing

| RaduDavid a răspuns:

E ok sa asculti si la 60. Dar de preferat e sa asculti undeva pe la 25-30.

| Caddy14 a răspuns:

Eu ascult la 100 pe pc si boxele la care sunt conectate castile la juma de volum