| Haydee a întrebat:

Salut
Cine stie niste remedii eficiente sau solutii de la farmacie pentru a disparea negii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Exista o solutie speciala. Se numeste Cryopharma. O gasesti la farmacie.
http://www.efarma.ro/products.php?id=3453
Succes! Numai bine!

| psiholoaga a răspuns:

Duofilm, este o solutie laptoasa cu care dai pe neg. Cica ar fi eficienta, un dermatolog mi-a recomandat-o, la mine nu a avut efect cand am avut un neg pe deget. Insa mi-a trecut folosind niste plasturi cu acid salicilic care sunt pentru bataturi. Ai grija cum ii pui, solutia aia din centru e foarte puternic, eu mi-am pus initial asa cum erau si a atins si pielea din jur, care a facut basica, apoi am scos jumatate din amestecul ala si lasam doar atat cat sa acopere doar negul. Faci basica, se exfoliaza si ramane din ce in ce mai mic pana dispare de tot.

| psiholoaga a răspuns:

Baloo, inainte sa te grabesti in a cere funda, citeste de 2 ori intrebarea, ca vad ca o data nu e suficient. Sau... stii care e diferenta intre un cos si un neg?thinking

| Alynutzaaa a răspuns:

Exista plasturi pentru negi! Sunt mai multe feluri insa daca mergi si ceri la farmacie o sa iti recomande ce e mai bun!

Se tin pe zona afectata 1 zi sau 2 nu mai tin minte sigur si pur si simplu ard negii chiar si pielea din jurul lor!

Nu este dureros insa este eficient!

| Alynutzaaa a răspuns:

Zinerit pentru negi? raised eyebrows

| MomaieLoveGogaie a răspuns:

Am vazut acum ceva vreme la televizor o reclama la un produs numit ''criopharma''care criogeniza negii...nu stiu cat de bun e dar eu zic ca merita incercat.acum o luna sau doua era 53 de lei.

| Georgelxxel a răspuns:

Pe la 13-14 ani am avut o gramada. Mie mi-au trecut cu praf de creta. Se usuca incet incet si cad cei mari iar cei mici dispar. Deci sa ai praf de creta tot timpul pe ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sa NU mananci:
-sare(sa nu pui in mancare)
-dulciuri, care, pe langa ca duc la aparitia cosurilor, pot sa duca si la diabet

Cu ce sa te dai:
Zineryt(e lichid, ti-l aplici pe fata, costa in jur de 30 de lei, ti-l iei de la farmacii, dar iti poate face riduri).
Mibazon(e cel mai bun din toate, folosesc si eu si imi trec, e mai bun ca Zineryt, costa 18 lei si-l gasesti la magazine cu hrana pentru.animale,caci crema e pentru. zone sensibile la animale, dar mie mi-e foarte bune, si la alte fete, mii de fete).
Sau poti incerca Clearskin de la Avon.
Sau pur si simplu spirt.
Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing Bine, daca zici tu.
Eu am mai muuulte cosuri ca tine.
winking