| Bebis...₣ẹbℓẹŧsea Įu' Sasuke:> a întrebat:

Cine stie remedii eficiente pentru cearcane? Va rog!

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Comprese reci, cuburi de gheață sau felii de castravete rece direct din frigider.
Pa, pa.

| carminaburana43 a răspuns:

Cel mai recunoscut remediu consta in aplicarea a doua felii subtiri de cartof crud; aplica pe ochi doua pliculete de ceai negru inmuiate in apa calduta; fa comprese cu ceai de albastrele sau tei;
ia doua linguri de inox si tine-le in frigider sau sub apa rece cateva minute, apoi aplica-le peste zona cearcanelor
relaxare rapida a ochiilor: acopera-i cu palma cateva minute, fara a apasa.Nu neglija somnul, dormi 8-9 ore pe noapte pentru a nu avea ochi obositi, umflati, rosii.

| OanaVlad a răspuns:

Cred ca trebuie sa-ti pui castraveti pe ochiwinking si sa stai cu ei 15 minute happy incearca happy daca merge funda pls big grin

| DanDannn_9120 a răspuns:

Felii de castravete subtire, pe ochi si pe locul cu cearcane.succes! castravetele sa nu fie uscat, sa fie umed!

| ATHOS a răspuns:

Odihna domnisoara, odihna!

| Freak_6887 a răspuns:

Odihna!
Poti sa iti pui 2 felii de castravete, cartofi pe ochi timp de 10-15 minute
Poti folosii si un produs special pentru cearcane