| FlyButterfly2016 a întrebat:

Cum as putea sa le spun parintilor mei sa mă duca la un control oftalmologic? Stiu ca ar trebui sa pot sa le spun dar ei cred ca nu am nicio problema... Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Holy2010 a răspuns:

La medic nu se merge doar atunci cand esti bolnav. E firesc sa faci controale regulate tocmai ca sa preintampini unele probleme. Un consult oftalmologic la cativa ani e absolut firesc daca esti in crestere si iti obosesti ochii la scoala. Presupun ca exista totusi un motiv pentru care vrei consultul. Daca parintii nu te iau in serios vorbeste cu medicul scolii.

Răspuns utilizator avertizat
| 1JustMe1 a răspuns:

Strange bani pentru consult si spune-le ca e doar un control ca sa te asiguri ca nu ai dioptrii si spune-le ca ai strans destui bani cat sa iti faci un control. Sper ca ti-am fost de ajutor! happy
O zi frumoasa!

| FlyButterfly2016 explică:

Da, normal ca am un motiv, am uitat sa spun