| Lenuta16 a întrebat:

cum pot sa slabesc rapid? Va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

As dori sa completez la ce a zis etudor, evita toate prajelile, mancarea trebuie gatita prin fierbere, coapta sau sub capac. In plus, nu mai folosi condimente artificiale (atentie glutamatul!), sucuri din comert, indiferent daca sunt carbogazoase sau "naturale" si inlocuieste produsele rafinate cu alternative mai naturale (zaharul, faina, uleiul). Respecta piramida alimentatiei, adica baza pe legume&fructe si cereale si varful, mic de tot, din cate o 'dulcita' mica.
Si fa un sport, recomandabil ar fi inotul, dar si altele sunt foarte bune.

2 răspunsuri:
| etudor a răspuns:

Foloseste in mod corect apa de baut! Dimineata cand te scoli bea 2 cani cu apa rece la temperatura camerei ca iti revigoreaza tot organismul; inainte de mese bea cate o cana de apa (inainte cu 30 minute).E sanatos si iti da si senzatie de satietate; inaine de baie si de culcare, deasemeni cate o cana de apa. Previne accidentele vasculare.Iar ca mancare, mananca un singur fel de mancare si acelasi fel de mancare pe parcursul acelei zile(manaci supa de carne si dimineata si la pranz si seara)Evita carnea prajita si grasa!

| Cosmin86 a răspuns:

Daca slabesti rapid o sa te ingrasi la loc la fel de rapid + ca o sa ai vergeturi si alte probleme.

Daca vrei sa arati bine si sa te mentii usor : 2 kg / luna e recomandat.

Alimentatie corespunzatoare ( nu aberatii de genul multe fructe+legume ) si sport.