| GhitaCelObraznic a întrebat:

Salut de 1 an imi tremura degetele de la maini,cand tin palma intinsa imi tremura degetele,intr-o ora de chimie doamna profesoara m-a chemat sa fac un experiment iar cand a trebuit sa torn o anumita substanta mi-a tremurat mana mult m tare, mi-am dat seama ca este de la emoti, chiar daca sunt linistit degetele imi tremura usor si as dori sa fac ceva in legatura cu asta orice sfat va fi bine primit!
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Poate fi ceve neurologic sau legat de diabet.O vizita le medicul de familie, pentru o trimitere la analize si apoi la un medic specialist.Dar sa observi daca tremuratul este de la emotii sau si in alte cazuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Parkinson sigur nu ai!
S-ar putea sa fie niste dereglari date de tiroida.
Oricum bine este sa iti faci in primul rand niste analize la sange, acolo se vede cel mai bine.
Te pup!

| MaverickSH a răspuns:

Du-te la un doctor