| VSynKOff a întrebat:

Salut, de 3 zile ma doare urechea azi a inceput sa ma doara foarte tare la inceput credeam ca am prins curent la ea dar mi-am bagat in fiecare zi cate o tigara in ureche si tot ma doare nu ma doare inauntru ma doare cand imi ating urechea sau cateodata cand imi misc capu, ce imi recomandati? Fara sfaturi gen du-te la medic.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Duchess a răspuns:

Probabil ai otita, sunt niste picaturi : Otis ( nu sunt scumpe deloc), mie mi-a trecut cu ele in 2-3 zile de tot.

| VSynKOff explică (pentru Duchess):

Ok mersi mai stau 1-2 zile daca nu imi trece o sa incerc.

2 răspunsuri:
| vLooM a răspuns:

1.Iti poti pune picaturi otocalm in ureche.
2.Ai tras curent / inacerca sa tii mult timp ceva cald la ea.
3. Daca nu iti trece te sfatuiesc sa te duci la ORL.
Sper ca te-am ajutat happy