| Stralis a întrebat:

De aproape 2 zile, am o durere deasupra buricului. Dar nu e o durere constanta. Ma doare când apasa ( tineti minte ca deasupra buricului ), ca si cum ar fi o vanataie, dar ma doare inauntru. Bineinteles ca o sa merg la doctor zilele astea, dar vreau sa-mi fac o idee cam ce as putea avea. Am citit pe internet, si sunt multe cauze si motive. Nu ma iau dupa internet, dar vreau sa ma informez cat de cat, inainte.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Nu avem de unde sa stim ce ai. Daca vrei sa iti faci o idee ia-te dupa ce ai citit pe internet. Doctorul o sa te lamureasca.

| nda a răspuns:

Acum vreo 2 luni am fost la medicu de familie pentru un medical ca am avut o gripa. i-am zis ca nici nu pot sa mananc cum trebuie ca mi-e greata. a crezut ca am ceva la fiere si m-a pus sa stau intins pe spate si ma tot apasa deasupra buricului si ma intreba daca ma doare.
nu te lua dupa internet, cel mai bun e sfatul medicului.