| Dalyan a întrebat:

de vreo 2 zile ma tot doare burta..nu e o durere constanta ..vine in valuri sa zic asa.Am tot asteptat sa vad daca imi trece dar nimic, si de abia maine merg la spital.In rest nu am nici un simptom. Aveti vreo idee ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MisFit20 a răspuns:

O simpla raceala la burta cred, succes maine la spital. Baga picoarele in apa calda si bea un ceai.

7 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Este posibil sa fi racit la burta.

| karsivan a răspuns:

Un control la doctor nu strica poate fi ceva banal gen colica sau dumnezeu mai stie ce poate fi.

| andreirapid a răspuns:

Eu zic ca probabil de la scoala laughing>
Daca maine mergi la spital, nu inteleg ingrijorarea ta. Iti vor spune ei ce ai! Probabil raceala la burta!

Răspuns utilizator avertizat
| alinuta01 a răspuns:

Ei, salut, eu am fost operata de apendicita anul acesta in aprilie, si am avut aceleasi simptome, nu ma puteam misca, de abia de m-am ridicat din pat ca sa merg la spita, ca cei de acolo au spus ca nu au masini sa trimata. O sati descriu un pic, si daca o sa te regasesti in aceasta descriere inseamna ca ai aceeasi problema. Mie mi sa fcaut rau simbata, aveam dureri de burta, simbata noaptea inspre duminica am stat toata noaptea in baie, duminica m-a simtit excelent, luni dimineata cind mam sulat ca sa merg la scoala nu ma puteam ridica din pat.

| MdiCri a răspuns:

Poate ai racit jos.thinking

| Deduu9 a răspuns:

Poate fi de la menstruatie happy. Daca nu ti-au venit inca, fii sigura ca poate fi de la asta. Sau daca te mai doare ceva sau ai greturi poate fi si de la apendicita. La fiecare se manifesta in felul sau happy. Nu stiu ce sa spun. Incearca si tu apasati tare pe apendicita si in acelasi timp stai intinsa pe pat, si ridica piciorul drept daca nu poti, e de la apendicita happy