| MariuS88c a întrebat:

De aproximativ 2 săptămâni și jumătate am o durere in zona buricului(in jurul buricului fără partea deasupra), pe lângă asta am și o umflatura in dreapta buricului uneori mai mult vizibila iar alteori mai putin. Am 16 ani, fac sala, menționez ca am făcut 3 exerciții la abdomen a câte 5 serii ce aveau 50/25/40 repetați fiecare in funcție de exercițiu cu o pauza foarte mica între ele din cauza ca ma grăbeam... (undeva la 5/10 secunde)
Mi s-a spus ca ar fi o lezare a mușchiului, am renunțat la abdomene de 2 săptămâni pana o sa mi revin, dar după aceste 2 săptămâni am in continuare dureri la incordare(uneori), umflatura e tot acolo și menționez ca durerea e mai puternica dacă apăs.
Întrebarea mea e:
In cât timp își va reveni?
Ar putea sa fie altceva și nu o lezare?
DAU FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Anonymus9 a răspuns:

Recomandarea mea este sa vezi un medic.
Este foarte posibil sa ai hernie ombilicala datorita efortului. Eu zic sa iei o pauza cu sala si sa vizitezi doctorul.