| Mariobmb a întrebat:

Salut, de ce când strănut puternic mă dor umerii până la brațe la triceps.?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pentru ca este un act involuntar dar destul de puternic
exista stiut faptul, de exemplu ca stranutul poate fi in directa legatura cu hernia inghinala la unele persoane

| Violleta2022 a răspuns:

Esti sigura ca nu te dor plamanii?
Te sfatuiesc sa mergi la medic, pentru o radiografie pulmonara!

| sierra1 a răspuns:

Poate că ai tu o constituție mai fragilă, pune mâna la guriță să nu te imprăștii

| ioana748 a răspuns:

Stranutam cu 160km /h. Este un efort considerabil. Insa s-ar putea sa ai ceva probleme cu aparatul circulator. Poti consulta medicul de familie sa te îndrume spre specialist.
Sanatate,