| anonim_4396 a întrebat:

De ce marea majoritate a barbatilor au probleme cu prostata odata cu inaintarea in varsta? De ce creste organul asta in dimensiuni odata cu varsta? Ofer FUNDA si ii rog pe astia care fac panarama sa se abtina!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Din cauza bauturilor alcoolice si o alimentatie nesanatoasa. Cred ca daca faci miscare macar cu bicicleta ocazional nu ai treaba cu asta + eviti si alte boli pentru ca faci miscare in timp ce pedalezi

| RAY a răspuns:

Usturoiul vindeca erectia, simplu sangele nu mai poate mentine penisul in stare erecta

| SkyPilot a răspuns:

In parte din motive de ordin genetic. Daca parintele a avut problema asta, este foarte posibil sa o aiba si copilul. Alimentatia contribuie si ea (exceul de grasimi, lipsa de vitamine A si C, lipsa de seleniu si zinc. Anumite substante toxice sau expuunerea la radiatii pot si ele contribui.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Asa e facut organismul uman, sa se dezvolte. Faza cu prostata, nu stiu, asa e organismul lor, habar nu am. Bafta!