| raspunsul07 a întrebat:

Salut! de ceva timp am inceput sa am anumite senzatii de voma si de greata cand mananc de dimineata. in orice alt moment al zilei pot sa mananc dar nu de dimineata.este vreo problema medicala sau nu se poate obisnui organismul meu cu mancatul de dimineata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde cum il obisnuiesti. Cand eram copil nu puteam sa mananc dimineata. Mancam la gustare. Apoi am mers in armata. M-am obisnuit sa mananc si la 2 din noapte cand aveam alarma. Altfel nu stiai cand mai apuci sa mananci.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă se întâmplă așa, rezultă doar atât. că stomacului tău nu îi place să mănânci dimineața. Mănâncă mai târziu, când simți că ți-e foame.