| anonim_4396 a întrebat:

De ce am senzatii uneori chiar mai mari de voma? Desi nu mi-e greata

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Probabil ești si tu atent la ce se întâmplă în țara asta...

| dannyel86 a răspuns:

Se intampla periodic? Poate fi reflux gastroesofagian / aciditate la stomac.
Consulta un medic, ca sa-ti explice simptomatologia.

| Anon31241212 a răspuns:

Fie ai o problema la stomac. Si atunci ti as sugera sa consulti un gastroenterolog.
Cel mai probabil este o cauza mentala. E posibil sa ai anxietate. Eu cand aveam anxietate ma durea stomacul sau imi era rau pur si simplu. Si efectiv aveam o alimentatie corecta, sanatoasa. Nu pot sa explic ce cauzeaza aceste stari de greata ( daca e sa vorbim de anxietate). Pur si simplu gandurile negative se,, somatizeaza" ( are efecte chimice si fizice asupra organismului) sub forma unor stari de durere, disconfort, greata. Mie imi ieseau analizele perfect. Cand am mers la consult la stomac totul era perfect. Si eu totusi aveam starile alea. Si de cand am scapat de anxietate nu le mai am. ( Iti spun ce mi s-a intamplat mie. Nu stiu daca in cazul tau e anxietatea cauza.)

| alexandru303 a răspuns:

Problema este ca subconstientul tau crede ca ce vezi/ai vazut e gretos. Tu reactionezi fara sa stii. Nu e nici o problema din mesajul specificat mai sus, dar daca te simti din ce in ce mai rau sau te simti deja, cel mai bine e sa te duci la medic sau sa ii explici medicului de familie totul in detaliu. Funda?