| fantomita21 a întrebat:

Salut,de doua saptamani au inceput sa-mi apara pe maini la antebrat pe partea cotului bubite rosii multe si de atunci tot se extind,am facut multe teste si toate au iesit bine,nu este alergie,am pe ambele maini acum,pe ambele picioare,pana si pe calcai,intreb aici,poate cineva a intampinat asta, folosesc creme date de doctori si degeaba, stie cineva ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Posibil plosnite in pat!
Am vazut un reportaj acum 2 zile la tv ca Romania este infestata cu plosnite si ca oamenii sunt dispertai sunand non stop laserviciul de deparatizrea si dezinfectie.

| dullcat a răspuns:

Buna.E foarte vag descris, ar tebui sa pui niste poze cu zona afectata pentru ca lumea sa isi dea seama.Chiar si asa, tot mai intelept e sa asculti de medicul dermatolog si sa mergi pe strategia trial and error, pana cand gasesti un tratament potrivit.

| gabicoo a răspuns:

Scabie = Râie!

| fantomita21 explică (pentru gabicoo):

Nu e scabie, mi-a zis dermatologul

| fantomita21 explică:

Mentionez ca, dupa bubite se fac pete rosii, si mai sus apar alte bubite si tot asa