| Vladutttttt a întrebat:

Salut,
De ieri am inceput tratamentul cu duofilm pentru 2-3 negi pe mana si vreau sa stiu dupa cat timp dupa ce am aplicat solutia pot sa ma spal pe maini?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Teoretic nici nu ai voie să speli rana ci pe lângă!
Citește prospectul:

Cum folosim Duofilm
Se îndepărtează plasturele, se udă (se inmoaie) veruca în apă caldă timp de cinci minute. Se usucă cu prosop (individual) se freacă cu grija suprafaţa verucii cu o pilă de unghii sau cu o piatra ponce. Se aplică zilnic Duofilm pe veruca, folosindu-se pensula aplicatoare din ambalaj. Se foloseşte Duofilm într-o cantitate suficientă, se acoperă evitandu-se contactul cu pielea sanatoasă.
Duofilm se lasă să se usuce şi se acoperă cu o compresă dacă veruca este deschisă sau este pe picior.
Se continuă tratamentul cu Duofilm zilnic până când veruca este complet curată şi delimitarea cu pielea sănătoasa s-a refăcut.

2 răspunsuri:
| karsivan a răspuns:

Poti sa te speli cind vrei numai ca aplici din nou solutia, eu am folosit altceva, am taiat un catel de usturoi in 2 si am pus cu leucoplast o saptamana si am scapat de el fara nici un semn. zilnic am innoit pansamentul cu usturoi.

| Anne0510 a răspuns:

Din cate stiu eu poti dupa 2-3 ore. Dar mai bine ai intreba doctorulwinking Bafta!
Funda? puppy dog eyes