| Anonim420420 a întrebat:

Salut, de o luna mi-au aparut aceste semne pe ambele parti ale pieptului. Ce sunt si de ce? Tin sa mentionez ca am spatele plin de cosuri. (doar spatele) ce as putea face si de ce au aparut? Cât mai am de trait?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Hmm cele care urca catre umeri sunt vergeturi cel putin asa pare din poza, faci sala? daca da de acolo e treaba si nu-s periculoase cu nimic. daca nu sunt vergeturi repede fuguta la dermatolog.

4 răspunsuri:
| scrigroup a răspuns:

Cel mai bine e sa consulti un medic.

Daca e acne:
vezi tratament:
http://www.mediculmeu.com/......tament.php

vezi si legatura dintre alimentatie si sanatatea pielii:
http://www.mediculmeu.com/......ligent.php

| Anonim420420 explică (pentru Simpatic):

Da fac sala, de ce au aparut mai exact? Gresesc ceva?

| Simpatic a răspuns (pentru Anonim420420):

Nu neaparat ca gresesti cu ceva si eu am vergeturi si multi altii care s-au marit ceva mai repede sau din cauza pielii subtiri din acele zone care se modifica. din pacate de ele nu prea poti scapa dar cu timpul devin din rosiatice la culoarea pielii si abia se vor mai observa.

| Simpatic a răspuns (pentru Anonim420420):

Hmm cele care urca catre umeri sunt vergeturi cel putin asa pare din poza, faci sala? daca da de acolo e treaba si nu-s periculoase cu nimic. daca nu sunt vergeturi repede fuguta la dermatolog.