| kaossss a întrebat:

Salut.
De vreo saptamana, degetul mic, inelarul mijlociul imi sunt amortite.
Nu simt nici o durere, le pot indoi, dar de exemplu daca ma joc pe PC, nu pot apasa cu degetele astea prea bine.
Nu le mai simt aproape deloc.
In ultimul timp am facut ceva mai multe flotari, dar nu cred ca are de a face.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| piSsuletZ a răspuns:

Inainte de a-ti face idei si alte ganduri du-te la medic doar el iti va putea spune cu exactitate ce si cum. Pot fi mai multe cauze de la care iti pot amorti extremitatile de exemplu si in cazul diabetului iti poate amorti dar nu este obligatoriu ca acesta sa fie cazul tau.

| sierra1 a răspuns:

Poate fi o problemă ce derivă din hipotalamus, ar trebui să mergi la medic

| sierra1 a răspuns:

Su să fie de la tentativele nereușite de aici?

https://www.tpu.ro/......imic-doar/

| zilog a răspuns:

Fugi la neurolog să îti facă o operație la coloana vertebrală cu sanse sa rămâi paralizat de 50%.

SAU CEALALTĂ REZOLVARE CU CARE EU AȘ INCEPE AR FI SĂ MERG DIRECT LA RECUPERARE undeva unde se recupereaza cei ce au fost operati la coloana vertebrala pentru ca acolo au medici chineto terapeuti maseori
si oameni care se pricep cate o data senzational de bine la reparat
si cu masaj si sport este posibil sa iti revii
dar barimi nu strici nimic mai rau daca faci sub stricta supraveghere a unui medic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Consult la neurolog daca nu se rezolva de la sine