| anonim_4396 a întrebat:

Deci nu mai pot.
Asa de tare ma oftica bronzul..mam bronzat ieri din greseala pe maini..si acum nu stiu ce sa fac sa imi treaca...in cat timp se duce singur? Daca se duce slava domnului ca daca nu ma arunc de pe geamwinking
Sau ce sa fac sa imi treaca?

Multumesc...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TheEvilCat a răspuns:

Bai`
Omul a intrebat de bronz, nu de Dumnezeu si alte chestiuni biblice...bine faza cu slava Domnului... SPER CA A FOST O GLUMA! Ca sa nu incep cu discurs din ala motivant cu NU SARI!laughing
La mine s-a dus anul trecut dupa ce am stat in apa prea calda...straight faceNu stiu de cerolling on the floorsau cumthinking

21 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

1)Acel domn de care vorbesti tu(dumnezeu) nu exista.
2)Nu trece prea repede daca te-ai bronzat mai tare.
3)Auzisem ca trebuie sa tii partea bronzata in apa calduta iar apoi sa freci cu un burete(doar auzisem, nu stiu sigur).

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns (pentru AnutzDragutz):

5)Pentru ca nu exista, mai simplu de atat nu ti-o pot spune.

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns (pentru AnutzDragutz):

7)Pff.tu ma omorihappy
Deci, nu pot dovedi ca ceva nu exista, tu trebuie sa dovedesti ca acel ceva exista
ca ceva sa lase dovezi trebuie sa existe, de aceea eu nu iti pot aduce dovezi ale inexistentei acelui ceva(oricare ar fi acel ceva)

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns (pentru AnutzDragutz):

Biblia nu este o dovada, si eu pot scrie o carte in care sa povestesc existenta elefantului roz cu urechi portocalii si sa spun ca am fost influentat de insusi elefantul roz in scrierea cartii.

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns (pentru AnutzDragutz):

Ce te face sa crezi ca trebuie sa cred in cineva?
Sunt ateu, nu cred in astfel de povesti supranaturale.

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns (pentru AnutzDragutz):

Nu este creatorul lumii, este doar o poveste.
Cea ce a creat lumea a necesitat timp iar voi credinciosii tocmai asta nu intelegeti.
Cum iti explici faptul ca zilnic apar noi stele?
Si da, am dovezi ca apar noi stele zilnic.
Cauta pe google si vezi imediat.

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns (pentru AnutzDragutz):

Ce miracole? Eu nu vad vreunul.
Daca vrei sa discutam despre asta in continuare hai sa vorbim pe mes(doar daca vrei)ca am transformat intrebarea omului inr-o dezbatere.
Id:steaua_epure20008

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns (pentru AnutzDragutz):

Ok
Deci,lumina de la Ierusalim nu se aprinde singura, te asigur de asta.
LA care lumea te referi?
Daca la oameni te referi... oamenii au aparut prin evolutie.
Daca la planete...planetele au aparut printr-o adunare de ''pietre'' iar dupa ce au atins o dimensiune suficient de mare au inceput sa se faca rotunde.
P.sbig grinaca esti intr-adevar curioasa sa afli adevarul(sau cel putin sa afli si o alta varianta) uita-te pe Discovery science la documnetare(through the wormhole si how does the universe work)

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns (pentru AnutzDragutz):

Ba da, sunt in masura.
Cosmosul(universul)a aparut dupa big bang, exista si radiatia cosmica de fond ca re iti poate confirma asta(Adica vezi cum arata universul la 380.000 de ani de la big bang)
Mirul curge din icoane ca il pun popii sa curga.
Tu uita-te unde ti-am zis, daca dumnezeu exista nu cred ca se va supara pe tine doar pentru ca ai vrut sa afli si alta parere.

Răspuns utilizator avertizat
| dragos9234 a răspuns (pentru AnutzDragutz):

Ok,nu te conving dar nu vrei sa afli si o alta parere? Eu am vrut sa aflu si alta si tocmai de aceea am citit si biblia si am mai citit si alte carti despre univers.
P.SDumnez nu exista

| dragosbengosul a răspuns:

Dati cu lapte acru pe miini, iti va trece in citeva saptamini, ti se va decojii pielea dar tot vei ramane putin negru dar se va duce

| CaPoNe95 a răspuns:

Salut.dupa parerea mea bronzul este ceva frumos, da o pata de culoare frumoasa pe corpul tau.se va duce in cel putin 3-4 zile, cand o sa ti se jupoaie pieleawinking, sper ca ti-am fost de ajutor