| sebbyS a întrebat:

Deci sunt baiat. si am pistrui. De cativa ani ma tot sacaie. Vreau sa mai specific ca nu am doar vara. doar asa 2-3 pe nas si gata, am si iarna, chiar daca sunt oleaca mai decolorati tot se vad. Vara ce sa mai spun straight face. Se vede ca dracu. straight face. Probabil nu pot scapa de ei asa usor sau chiar deloc. Ce va rog este sa-mi spuneti niste metode cum sa scap de iei sau macar de cativa. Am auzit ca lamaia e buna. confused

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sederato a răspuns:

Http://health.howstuffworks.com/......eckles.htm
uita-te pe site. Da, lamaia nu ii face sa dispara, insa ii decoloreaza ca sa nu mai fie asa de vizibili.Are acelasi efect de a deschide si culoarea parului.
Alte remedii naturiste :http://leonsbeautytipsandsecrets.com/how-to-get-rid-of-freckles-naturally/
Vara ar fi bine sa te protejezi de soare pentru ca ii face mai evidenti.
Poti sa scapi de ei prin operatie cu laser :\
In fine, poti sa incerci sa ii acoperi cu make up dar unul care sa nu se cunoasca fiindca esti baiat, sau cred ca sunt anumite creme pentru depigmentare.

3 răspunsuri:
| All3 a răspuns:

Hei,unele fete adora pistruii, asa cum sunt si eu, iti recomand sa-ti dai pe fata cu zeama de castravetiwinking

| kri a răspuns:

Eu nu stiam de lamaie dar stiu de cartofii.incearca stiu o fata care a incercat si aproape nu i se mai vad deloc...dar fa tratament ceva timp si o sa vezi schimbarea, sau daca nu nu stiu creme ceva

| zuzu_2067 a răspuns:

Salut! Cred ca esti dragut,mie imi plac pistruii. Oricum, intr-adevar lamaia ajuta, dar trebuie sa ai putina rabdare.Fa un tratament timp de 2 saptamani cu feliute de lamaie aplicate pe zona unde ai pistrui, le ti cam 15-20minute.Sau poti sa te duci la un cosmetolog ca sa-tii scoata cu laserul.Bafta!