| Kalashnik0vLoryn a întrebat:

Salut.
Duminica trecuta am avut un accident. nu o sa povestesc ce si cum..doar ca am aterizat cu fata in gard. (cam asa aratam in ziua aia: http://i.imgur.com/i5gNfic.jpg )
Am fost julit pe fata, sange, etc. Nu aveam ceva adanc sau ceva. M-am izbit cu fata de gard, si ganditi-va la zgarietura aia care apare la frecare, deci nu era ceva adanc.
Mi s-a format coaja... Toata saptamana m-am dat cu o crema. Ma dadeam la amiaza si dupa seara tarziu spalam usor si stergeam cu un prosop..coaja disparea..si mai ramanea putina de aia moale care se rupea usor cand dadeam cu prosopul.
Tot asa am continuat cu crema..si mi-a disparut toata coaja de pe fata. Vineri/sambata nu mai aveam coaja pe fata.
Faza e ca acum. Duminica. am pielea roz deschis in locul unde era coaja (unde eram lovit. zgariat mai bine zis de gard).

O sa ramana cicatrice? O sa am mereu pielea roz acolo?
O sa am nevoie de ceva creme sa nu ramana cicatrice? Sau isi revine in cateva saptamani?

Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| akikko69 a răspuns:

Creme cicatrizante și nu cred ca va rămâne cicatrice, sau cel puțin nu se va observa cine știe ce