| Silvestorm a întrebat:

E o intrebare mai delicata... De ceva vreme mi-au aparut pe capul penisului ( la baza capului) niste bubite albe, foarte mici, din jur imprejur. Exista vreo crema ceva, o alifie ca sa dispara? Nu sunt dureroase dar sunt urate! Sper sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

„Chestiile" alea se cheamă PPP (papile perlate peniene). Sunt perfect benigne și nu prea există tratament (decât cel mult chirurgical, dar nu prea merită). Nu sunt prea estetice, dar mno... asta e.
http://en.wikipedia.org/wiki/Hirsuties_coronae_glandis

| mngzx a răspuns:

Travogen

| Asecom a răspuns:

Du-te la doctor. S-ar putea sa ai boli cu transmitere sexuala daca ai avut contact sexual în ultima vreme.