| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a întrebat:

Salut
E ok daca iau 2 aulin suspensie aproape zilnic pana dupa sarbatori? Ma doare oribil maseaua si nu sunt dentisti de sarbatori
Intre timp iau si augmentin si linex.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Da, este in regula.

| DenisIonut01 a răspuns:

Maxim 7 zile...

| anonimg a răspuns:

Vezi că există și stomatologii de urgență în localitatea ta. Nu-ți va părea rău; pentru că este mai bine să mergi la una din aceasta decât să iei tot timpul pastile.

| ywar a răspuns:

Exista cabinete de urgenta si de sarbatori, numai ca din pacate trebuie sa platesti ceva mai mult. Multa sanatate si sper sa treci cu bine peste asta.

| Elelei a răspuns:

Iei cam multe medicamente pentru o mesea.
De sarbatori EXISTA dentisti care fac serviciu de urgenta. Nu lua medicamente dupa ureche.

| sunttare666 a răspuns:

Nu stiu nuy ma pricep