| Snaxpro a întrebat:

Salut e posibil sa am palpitatii la inima din cauza lipsei de calciu si magneziu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Cristinaaa57 a răspuns:

Da,si eu am avut palpitatii si un gen de ameteala noaptea si nu puteam sa adorm si mi-am facut analize si aveam lipsa de calciu si magneziu, deci da, palpitatiile sunt indin cauza lipsei de calciu si magneziuhappy

| rockbluesman a răspuns:

De calciu, in special, dar si de magneziu.Ia Osteocare sau ceva asemanator.O zi buna!

| salangwayongseo a răspuns:

Da este posibil dar inainte de a lua suplimente ar trebui sa iti faci niste analize, investigatii ca sa stii sigur cauza.