| Alexsad9711 a întrebat:

Salut.Este bine pentru corp si pentru oase sa stai mult intr-o pozitie incomoda?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Salut. Nu este bine pentru corp si oase sa stai mult intr-o pozitie incomoda.
big grin
Aveai dubii?

| Azµre a răspuns:

Nu logic.

| AliceThai a răspuns:

Depinde. mie mi se pare incomod sa dorm pe spate, fara perna, insa este extraordinar de bine pentru coloanawinking

| AllexTheWolf a răspuns:

Adica, pentru ca pozitiile incomede sunt cele corect. Daca stai stai cu spatele drept si scrii cum trebuie, pare o pozitie incomoda ( cel putin pentru mine ca trebuie sa stau incordat), dar daca sprijin capul cu o mana si cu alta scrii pare mai comod dar incorect(Se deformeaza coloana mai ales ca este si in crestere). Deci trebuie sa stai cu spatele drept cand scrii, cand inveti sau la pc etc.

| SlymOvy a răspuns:

Nu,nu este bine.