| ciopraga a întrebat:

De ceva vreme practic QWAN-KI-DO(arta martiala), antrenamentul e foarte dur si adese ori destul de dureros.
Intrebarea mea este, stiti vreo modalitate prin care poti face mai bine durerii de genu' asta? Cum ar fi cand faci multe abdomene sau stai intr-o pozitie incomoda.

1 răspuns:
| Lothar a răspuns:

Ori nu mai faci, (nu stiu de ce faci chestia aia daca nu esti sadic) ori te obisnuiesti in timp cu durerea
Sau poti invata sa-ti controlezi durerea prin meditatie, succes vei reusi in vreo 10-20 de ani