| VasileTraianPateu123 a întrebat:

Salut! Este normala durerea destul de intensa dupa o plombare a unei masele? Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Yuoia a răspuns:

Nu. Ai o infectie acolo.

| VasileTraianPateu123 explică (pentru Yuoia):

Nu cred ca este infectie pentru ca mi-a trecut durerea dupa o zi dupa plombare

| dinaprilie a răspuns:

Nu, nu este normala decat pe perioada f scurta presupunand ca totul este ok cu acea masea, in jurul ei etc. vorbeste cu desteptul care te-a plombat

| VasileTraianPateu123 explică (pentru dinaprilie):

M a durut ieri toata ziua dupa ce mi-a plombat o, dar acum nu mai simt nimic.
Nu cred ca e infectie

| dinaprilie a răspuns (pentru VasileTraianPateu123):

Ok..succes

| Andresso a răspuns:

Nu cred, dar am avut si eu dureri mari dupa plombare. N-am facut absolut nimic, doar am rezistat cateva saptamani(2-3) si dupa mi-a trecut direrea complet.

| VasileTraianPateu123 explică (pentru Andresso):

Multumesc, mi-a trecut durerea acum, m-a durut decat in ziua plombarii