| anonimul0alaa a întrebat:

Salut! Eu am o problema! Nu-mi cresc unghiile de la maini! Ce sa fac sa-mi creasca?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Vrei să fii domnișoară?batting eyelashes
Văd că ești interesat de trusă de machiaj, cursuri de unghii cu gel...

Nu are cum să nu crească. Obișnuiești să le rozi? Dacă nu, înseamnă că sunt fragile și se despică ușor și nu ajung niciodată la mărimea dorită, fiindcă se rup.
Un mit zice că unghiile continuă să crească și in primele zile după ce mori. Tu ne spui că ție nu vor să îți crească, desi încă respiri.))
Hidratează-le, se gasesc solutii speciale, atat la raionul de cosmetică, cât si in farmacii. Poate ai lipsă de vitamine, calciu, aminoacizi și de magneziu... Și tine-le 10 minute, dimineata si seara, in ulei de ricin, călduț.

| Frank51 a răspuns:

Doamne, de ce nu mi se întâmplă mie laughing

| SociopatuI a răspuns (pentru Frank51):

Mai ales alea de la picioare laughing laughing

| Alverto a răspuns:

E ca pe asta nu am mai auzit-o. Și de ce ai vrea sa îți crească până la urmă? Ziv sa fii fericit că nu îți cresc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil iti cresc mai greu.
Probabil le rozi.
Probabil nu ai o alimentatie sanatoasa si unghiile sunt fragile si se rup repede.

| isemilia a răspuns:

Cum adica nu cresc?

| Smolbean a răspuns:

Heei. Sunt tot felul de geluri la farmacii! Du-te întreabă acolo

| SLexuS a răspuns:

Vad unii in comentarii care spun "si de ce ai vrea sa iti creasca pana la urma", in primul rand nu este sanatos, da, mi s-a intamplat si mie, motivul era ca le rodeam, un an de zile nu mi-au crescut pana nu mi le-am ros si a revenit totul la normal, deci daca nu le rozi du-te si viziteaza un medic.