| RandomStudent a întrebat:

Exista vreo metoda de a indeparta o carie inafara de a merge la dentist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Cu cat mergi mai repede la stomatolog, cu atat caria este mai usor de tratat.Se reduce astfel o parte din disconfort.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

| whatevernvm a răspuns:

Surubelnita

| Mayhem666 a răspuns:

Nu poti sa o indepartezi, decat daca te duci la stomatolog.
De fapt, poti sa o indepartezi si singur cu ajutorul unei bormasini, dar cred ca ar fi putin cam dureros.
Mai bine te duci la stomatolog.

| CuriousStuff a răspuns:

Nu.