| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Fac sala de 3-4 luni si m am obisnuit de mult sa mananc 5 mese pe zi. Problema e ca eau si 5 litri de apa pe zi, in zilele cu antrenament chiar 6 litri, iar din aceasta cauza mi s a dilatat stomaul destul de mult. Parca am burta.
Azi la sala am lucrat abdomenul iar dupa antrenament, in vestiar, cand mi am dat jos tricoul ce sa vezi. aveam burta cu muschi. wtf?
Ce as putea sa fac sa mi revina stomacul la normal? desigur fara sa scot nimic din cele 5 mese... oare sa reduc din lichide?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Redu mesele! și renunță la proteine!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

redu ti bataile inimii, si renunta la viata.

| IlincaToma a răspuns:

Nu este neaparat nevoie sa reduci din lichide, facand efort fizic f mare organismul tau pierde multa apa asa ca trebuie sa te hidratezi dar ai grija la cantitatea care o bei odata! Bea si mananca des, cantitati mici si in timp stomacul se va micsora! Mult noroc!

Răspuns utilizator avertizat