| miki_5792 a întrebat:

Iau anticonceptionale de 2 luni si am avut doar sangerarea de intrerupere. Trebuia sa am si menstruatie cum aveam inainte sau de acum inainte voi avea doar sangerarea de intrerupere? Am facut un test de sarcina si mi-a iesit negativ.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cat timp iei contraceptive, ai o sangerare care imita menstruatia in fiecare luna, in cele 7 zile de pauza. Alte sangerari nu trebuie sa mai ai.

| lorely1308 a răspuns:

Bineinteles ca vei avea si menstruatie, asta daca nu iei si a doua folie, pentru stoparea menstruatiei!