| Andreea_Laura_1995_ZEqj a întrebat:

Bună... În urmă cu 3 luni am facut dragoste cu iubitul meu ( nu si a dat drumul in mine) iar toata treaba a durat doar un act, eram cam cu 8-9 zile inainte de menstruatie, nu mi a venit cand trebuia a cam intarziat 2 saptamani si am facut si un test de sarcina care a iesit negativ si imediat mi a si pornit menstruatia, a fost la fel cum era si inainte... Mi a venit si luna urmatoare la fel de normal, dar luna asta parca nu a mai fost aceeasi cantitate ca deobicei si imediat in prima zi de dupa menstruatie mi am facut un test care a iesit tot negativ... Oare mai exista riscul sa fiu insarcinata? Faza e ca mi a zis si o femeie batrana care e ruda cu mine ca m a visat ca nasteam... Si deasta ma panichez..

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

NU exista nici un risc asta e sigur 100%!
Iti dai seama, acum 3 luni, pai ar trebui sa ti se formeze burtica daca ai fi insarcinata, nu crezi? Iar acele teste NU mint, poti avea incredere totala in ele. happy

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Baba te a mintit firar cățaua ei a draculaughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi mai mult decat o minune sa se intample ca unei femei insarcinate sa-i apara pentru a 2-a oara menstruatia peste sarcina. Niciodata nu s-a consemnat asa ceva si asta ar reprezenta un unicat in istorie si pe plan mondial. In consecinta din moment ce si testele efectuate au aratat clar ca nu esti insarcinata, de asemenea si faptul ca s-au produs 2 menstruatii consecutive normale d.p.d.v. al manifestarii, fiind asemanatoare cu celelalte menstruatii, poti fi absolut sigura ca nu exista nicio posibilitate de a fi insarcinata.Paranoia ta nu are nicio logica si este cea care produce stresul in care traiesti iar pe termen lung iti poate afecta sistemul hormonal. Multa sanatate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ruda a zis ca o sa nasti, eu m-as duce in locul tau sa cumpar hainute pentru al mic.

| lpavel a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu chiar esti un TROLL dar nu unul oarecare ci unul prost rau! Tu ai habar pe ce lume traiesti? laughing))

| anonim_4396 a răspuns (pentru lpavel):

Tu chiar esti un PAVEL dar nu unul oarecare ci unul prost rau!
Tu ai habar pe ce lume traiesti? laughing))

| Andreea_Laura_1995_ZEqj explică:

Ar fi trebuit sa imi creasca sanii, burta si alte simptome... Dar m am speriat cand a zis ca m a visat ca o sa nas crying((( cred ca as muri daca as fi insarcinata