| bumblebee_2036 a întrebat:

Ieri am avut un scaun mai mare dupa 2-3 zile (fusesem la pat) (pot spune ca a iesit mai greu) si dupa, ma usturat anusul dar nu stiam de ce...am zis ca trece, iar peste 2 ore ma duc, ma uit in oglinda si vad ca am o umflatura mica fix langa anus, ceva nu foarte mare dar de fiecare data cand merg la baie si am scaune ma ustura ingrozitor, ma doare, ma gadila...nici eu nu mai stiu, e ceva insuportabil.
Stie cineva ce pot sa am? sau un remediu.
Multumesc.si astept raspunsuri serioase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Ai hemoroizi iar faptul ca esti constipat ti-a provocat aceasta boala si ti-o va agrava daca nu ii tratezi si nu scapi de constipatie. Exista Hemorzon crema si supozitoare, dar eu te sfatuiesc sa mergi macar la medicul de familie pentru confirmarea diagnosticului.Sanatate!

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Probabil ca te va consulta si daca hemoroizii nu sunt mari iti va prescrie el insusi tratament. Sanatate!

| darrio2007 a răspuns:

Ai hemoroizi.Asta este ce ai vazut tu in oglinda.Ai fost constipat si te-ai fortat la scaun.Mergi la doctor,fara rusine, sa iti dea un unguent. Daca nu il tratezi la timp, intri la operatie si nu ti-as dori.Este foarte dureros scaunul dupa operatie.

| Mrlove a răspuns:

Doh s-ar putea sa ai ruptura de anus asa ceva este foarte nasol daca si in zilele urmatoare este tot asta du-te la doctor neaparat

| bumblebee_2036 explică:

Si daca ii spun asta doctorului de familie, presupun ca va vrea sa se convinga, asa este? imi va da trimitere la un specialist sau imi va spune ce sa cumpar?