| LeganzaMoonwalker a întrebat:

Imi poate spune si mie cineva daca a mai avut problema asta, si daca a avut-o, cum a rezolvat-o?

Am unele zile in care ma trezesc obosit si cu o durere de cap (o durere specifica ce, din experienta proprie, imi da de inteles ca o sa fiu leguma toata ziua).
Ma culc pe la 00:30 - 01:30 si ma scol pe la 09:30 - 10:30 de obicei.

Mananc de dimineata, mananc de pranz...Nu am chef de nimic, sunt distrus de la senzatia asta nasoala si durerea de cap. mai mult, pe la 18-19, ma mai si apuca o durere de burta, urmata mai tarziu de greata, fiind fortat sa stau ca prostul in pat. Si uite asa pierd eu toata ziua, cand ar trebui sa invat pentru examenul de capacitate!

Aceste zile au aparut de vreun an. Dar in ultima luna chiar nu mai suport sa am 2-3 zile pe saptamana petrecute in acest mod!

Am aceste probleme in special cand sunt trezit brusc.

Vreo solutie?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Ori dormi intr-o pozitie proasta sau nu ai o perna buna, ori este o problema cauzata de stres. Ar trebui sa vezi un doctor, iar daca nu iti trece s-ar putea sa fie nevoie sa vizitezi un psiholog pentru ca este posibil sa ai o forma de depresie sau sa fii foarte stresat.

3 răspunsuri:
| TofanCristi a răspuns:

Ar trebui să faci nişte teste de anemie, probele hepatice, ionograma si nivelul calciului.

| AsafteiAndreiDaniel a răspuns:

Patesc si eu din cauza cum dorm cu capul. incerca sa dormi cu capul drept

| raluka66 a răspuns:

Poate nu dormi destul.