| eu1doar1eu a întrebat:

Imi puteti recomanda o crema sau ceva solutie pentru vergeturi? Unde o gasesc? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HurremSultan a răspuns:

Bună.
Şi eu am vergeturi. Eu folosesc o cremă de la Avon specială care se numeşte Solution costă în jur de 35 de lei. Şi înainte să folosc cream îmi facea mama ceva în casă compus din :
- Zahăr.
- Lămâie.
- Miere.
Şi dădeam pe locurile afectate. Acum nu mai sunt aşa vizibile. Te pup.
Pa, pa.

4 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Cele care apar la varsta adolescentei diminua in timp si nu necesita vreo forma de tratament.
Metodele terapeutice folosite atunci cand este cazul sunt:
- aplicarea retinoizilor topici
- terapia cu laser
- peeling-ul chimic.
Mai multe detalii aici: http://www.i-medic.ro/boli/vergeturi

| DeeaDeutsa56 a răspuns:

Cea mai simpla metoda pentru vergeturi este : Ia in fiecare dimineata o lingurita de ulei de masline cu 3 picaturi de lamaie :* Succes!

| eu1doar1eu explică (pentru DeeaDeutsa56):

Multumesc! O sa incerc...dar in cat timp imi trec?

| eu1doar1eu explică:

Dau funda