| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Imi puteti spune niste masti naturale pentru fata? ( nu prea am bani )
Si cum sa scap de niste cosuri? ( am putine )
Mc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| melissaandra a răspuns:

Dai cu lamaie deoarece o sa iti treaca repede

| jfdeoeogpde a răspuns:

Daca ai o fata sensibila si un ten tanar apa cu lamaie poate sa te irite din cauza acidului din sucul de lamaie.eu am incercat lapte cald cu miere.
(te speli cu sapun pe fata si apoi iti pui pe fata putin lapte caldut cu miere si apoi te clatesti cu apa calduta si sapun ) pont:daca ai sapun pentru bebelusi e si mai bine, iti hidrateaza pielea.happy :-D

| anonim_4396 explică (pentru jfdeoeogpde):

Deci cand pun laptele cu miere il aplic la fel ca si cand m as spala normal nu? c

| jfdeoeogpde a răspuns (pentru anonim_4396):

Da,e simplu...mie mi-a propus mama (in + e relaxant )

| jfdeoeogpde a răspuns (pentru jfdeoeogpde):

Doar il aplici ca si cand te ai spala pa fata

| dreea a răspuns:

Intra pe google si cauti masti naturiste pentru timpul tau de ten happy

| Maiaaaa a răspuns:

Buna happy
Cu bicarbonat happy
Ingrediente:
o lingura de crema de fata (grasa)
1 lingura de miere
1g de bicarbonat de sodiu

Amesteca toate ingredientele intr-un vas pana devin o crema si aplica masca pe fata pentru 15 – 20 de minute. Curata fata temeinic cu apa calduta.