| Aditzaaaa a întrebat:

Salut.Imi puteti spune si mie cum as putea sa ma inalt? Dar nu prin practicarea unui sport, prin exercitii sau geva normal de zi cu zi.
Multumesc anticipat!~

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Sunt patru sporturi care ajută la înălțare: înot, volei, baschet, handbal!
Sportul este ceva normal în viața unui om care prețuiește sănătatea.
Pa, pa.

| FallenRichard a răspuns:

Daca esti trecut de adolescenta nu mai ai cum,dar din cate stiu exista suplimente cu hormonul de crestere,somatotrop, vezi un medic endocrinolog, poate sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista exercitii care sa stimuleze cresterea in inaltime, deci nu are rost sa te chinui degeaba. Daca-ti doresti sa stimulezi cresterea in inaltime, practica baschetul.Succes.